Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

Dnia 25 kwietnia 2018 roku odbył się w naszej szkole konkurs historyczny zatytułowany „Konstytucja 3 maja”, zorganizowany przez nauczyciela historii – panią Renatę Kucharską.

konkurs hist 03Uczniowie odpowiadali na pytania testowe, rozwiązywali krzyżówkę i musieli w wykreślance wśród liter odnaleźć hasła związane tematycznie z uchwaleniem konstytucji. Ciekawa forma konkursowa oraz pytania o zróżnicowanym stopniu trudności pozwoliły na sprawdzenie się 33 uczniom z klas IV-VII. O zwycięstwie decydowała liczba zdobytych punktów. Była to druga edycja konkursu, która w bieżącym roku cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

Celem konkursu było propagowanie wiedzy na temat pierwszej w Europie konstytucji, kultywowanie szacunku i właściwej postawy patriotyzmu. Wszyscy uczestnicy wykazali się znakomitą wiedzą historyczną.

Laureaci konkursu zostali nagrodzeni podczas uroczystości z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Wyniki konkursu:

I miejsce

Olga Henich – VII a

II miejsce

Zuzanna Skorupa – VII a

III miejsce

Anna Osuch – VII a
Magdalena Wideł – VII a

Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie, a szczególnie zwycięzcom gratulujemy.

Zdjęcia


Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.