Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

Trzydzieścioro uczniów z klas IV-VII wzięło udział w Szkolnym Konkursie Literackim „Mitologiczne potyczki”. Był on jednym z przedsięwzięć w ramach projektu edukacyjnego „Nasze bajanie – baśnie i mity Starego Kontynentu”.

konkurs mit 15Konkurs składał się z dwóch etapów, które odbyły się 10 i 14 maja 2018 r. W pierwszym etapie uczestnicy pisali test sprawdzający znajomość mitów wybranych przez organizatorów. Do drugiego etapu zakwalifikowało się siedmioro uczniów, którzy uczestniczyli w otwartej rywalizacji pt. „Siedmiu Wspaniałych”. O końcowym wyniku zadecydowała suma punktów zdobytych w obu etapach konkursu. Uczestnicy, począwszy od czwartoklasistów, aż do siódmoklasistów wykazali się świetną znajomością mitologii oraz pochodzących z niej związków frazeologicznych.

Do wykonania uczniowie mieli zadania o urozmaiconej formie. Oprócz tradycyjnych pytań zamkniętych lub otwartych musieli uzupełnić drzewo genealogiczne, rozwiązać krzyżówkę, napisać zaproszenie, a w części ustnej np. rozpoznać boga lub bohatera na podstawie ilustracji czy wypowiedzi danej postaci, a także rozwiązać rebus, objaśnić znaczenie oraz pochodzenie mitologicznych związków frazeologicznych. Ważna była również umiejętność wysławiania się zarówno w formie pisemnej, jak i ustnej. Zadania konkursowe przygotowały nauczycielki języka polskiego w naszej szkole.

A oto wyniki Konkursu Literackiego „Mitologiczne potyczki”:

I miejsce
Zuzanna Skorupa – klasa VII a

II miejsce
Jan Wielgus – klasa VI b

III miejsce ex aequo
Aleksandra Kozioł – klasa V a
Roksana Król – klasa V b

Wyróżnienia:
Oliwia Leżoń – klasa IV c
Magdalena Wideł – klasa VII a
Wiktoria Matczak – klasa IV b

Zdobytej wiedzy serdecznie gratulujemy szczególnie Siedmiu Wspaniałym, ale również wszystkim pozostałym uczestnikom konkursu. Nagrody i dyplomy uczniowie otrzymali z rąk Pani Dyrektor Zofii Drwal 17 maja podczas spotkania podsumowującego projekt edukacyjny.

Zdjęcia


Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.