Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

Jak zachęcić dzieci do czytania? To pytanie spędza sen z powiek nie tylko nauczycielom, ale i wielu rodzicom. My postanowiliśmy pokazać, że czytanie jest ciekawe, bo czytają ciekawi ludzie. Jak?

maraton czyt 44W ramach akcji „Maraton czytania” 15 maja 2018 r. zaprosiliśmy do czytania naszym uczniom gości reprezentujących różne tarnowskie instytucje, a także rodziców i pracowników naszej szkoły. W klasach IV-VII swoimi czytelniczymi pasjami podzielili się: funkcjonariusze Straży Miejskiej w Tarnowie – Aldona Matusik i Paweł Dziurak, dziennikarz Radia RDN Małopolska – Rafał Huszno, przedstawiciel Wydziału Kultury UM Tarnowa – Marek Popiel, pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej – Agnieszka Pikul, nauczyciel Niepublicznego Gimnazjum i Liceum „U Konarskiego” – Tomasz Stawarski, przedstawicielka rodziców uczniów – Anna Banek.

Zaproszeni goście chętnie opowiedzieli o swoich ulubionych książkach z dzieciństwa i młodości, a przede wszystkim czytali uczniom fragmenty wybranych przez siebie utworów. Klasie V a udało się również przeprowadzić wywiad z dziennikarzem radiowym Rafałem Huszno, który to wywiad ukaże się w szkolnej gazetce.

„Maraton czytania” cieszył się wielkim zainteresowaniem również wśród uczniów klas I-III. Najmłodszym dzieciom fragmenty baśni czytali nauczyciele i pracownicy naszej szkoły oraz Niepublicznego Gimnazjum i Liceum „U Konarskiego”: Marta Polak-Kamińska, Bogumiła Dudasz, Anna Zaleśny, Leszek Gorycki i Tomasz Stawarski. Zaproszeni goście zaprezentowali baśnie europejskie m.in. z Polski, Danii, Czech, Rosji i Francji. Chętnie też porozmawiali z dziećmi na temat lektury i ulubionych zabaw z okresu swojego dzieciństwa. Oprócz dorosłych maluchom czytali również ich starsi koledzy i koleżanki z klas siódmych.

Akcję „Maraton czytania” zorganizowaliśmy w ramach projektu edukacyjnego „Nasze bajanie – baśnie i mity Starego Kontynentu”.

Zdjęcia


Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.