Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

W atmosferę Grecji, zarówno tej starożytnej, jak i współczesnej, mogli się przenieść uczestnicy „Spotkania pod oliwką” – imprezy wieńczącej projekt edukacyjny „Nasze bajanie – baśnie i mity Starego Kontynentu”, realizowany w naszej szkole w maju br.

pod oliwka 32Na spotkaniu, które odbyło się 18.05.2018 r., gościli licznie zgromadzeni mieszkańcy dzielnicy Gumniska-Zabłocie, przedstawiciele Rady Osiedla nr 6, seniorzy zrzeszeni w Klubie Seniora „Wiosna Życia” oraz rodzice uczniów naszej szkoły i oczywiście uczniowie. Wchodzących do szkolnego hallu witała dekoracja, która przenosiła w świat kultury greckiej. Podczas spotkania goście obejrzeli m.in. przedstawienie teatralne pt. „Historia pewnego jabłka” przygotowane przez klasę VII a pod kierunkiem p. Renaty Kucharskiej. Była to humorystyczna wersja mitologicznej opowieści o jabłku niezgody i wojnie trojańskiej.

Częścią występu były również tańce – publiczność dwukrotnie oklaskiwała grecką zorbę. Pierwszy taniec wykonali chłopcy z klasy VI a, którzy ćwiczyli pod kierunkiem wychowawczyni – p. Moniki Wojtanowskiej, natomiast drugi zaprezentowali uczniowie klasy VII a. Nie mogło zabraknąć także greckich melodii – popularne piosenki z repertuaru Heleny Tzokas, piosenkarki greckiego pochodzenia powszechnie znanej jako Eleni, śpiewał szkolny chór pod dyrekcją p. Beaty Chrobak. Usłyszeliśmy m.in. utwory „Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca”, „A słońce sobie lśni”, „Po słonecznej stronie życia”.

Świat kultury greckiej, będący częścią kultury śródziemnomorskiej, jest fundamentem naszej europejskiej cywilizacji. Znajomość popularnych mitów, baśni i legend sprawdzał w formie zabawowej quiz przeprowadzony na zakończenie wspólnego spotkania. Na pytania dotyczące mitologii, baśni i legend odpowiadali zarówno dorośli, jak i dzieci, którzy za poprawne odpowiedzi otrzymali nagrody. Radosne spotkanie w greckim klimacie zakończyliśmy przy stole, gdzie na gości czekały typowo greckie przysmaki.

Spotkanie pod oliwką było okazją do wspólnego świętowania i integrowania społeczności szkolnej oraz środowiska lokalnego. W przygotowanie „Spotkania pod oliwką” włączyła się cała społeczność szkolna – dyrekcja, grono pedagogiczne, uczniowie i pracownicy obsługi szkoły. Organizację tego spotkania, a także realizację wielu przedsięwzięć w ramach projektu edukacyjnego „Nasze bajanie...” umożliwiło nam finansowe wsparcie Rady Osiedla nr 6 Gumniska-Zabłocie. Mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości znów zaprosimy mieszkańców dzielnicy i naszego miasta na kolejne imprezy edukacyjne.

Zdjęcia


Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.