Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

21 maja w XVI LO w Tarnowie został rozstrzygnięty międzyszkolny konkurs pt. „Tarnowianie zasłużeni dla niepodległości w słowie i obrazie”. Wśród nagrodzonych były również uczennice naszej szkoły.

tarnowianie 17Konkurs, zorganizowany wspólnie przez XVI Liceum Ogólnokształcące i Zespół Szkół Plastycznych w Tarnowie, składał się z dwóch etapów: szkolnego i międzyszkolnego. Uczniowie mogli rywalizować w kategorii literackiej i plastycznej. W etapie międzyszkolnym wyróżnienia otrzymały dwie uczennice klasy VII a z naszej szkoły: Zuzanna Skorupa – za pracę literacką „Pamiętnik Tadeusza Tertila” oraz Kinga Pałka za pracę plastyczną – medalion przedstawiający Burmistrza Niepodległości, wykonany haftem „matematycznym”, czyli krzyżykowym.

Dziewczęta odebrały nagrody z rąk prezydenta Tarnowa, p. Romana Ciepieli. Uroczyste zakończenie konkursu i wręczenie nagród laureatom odbyło się podczas Dnia Kadeta, obchodzonego jako święto szkoły w XVI LO, w którym uczniowie uczą się w klasach mundurowych. W spotkaniu uczestniczyło wielu gości – przedstawicieli władz samorządowych, Kuratorium Oświaty oraz środowisk kombatanckich. Atrakcją dla uczniów z innych szkół było oglądanie wojskowego ceremoniału w wykonaniu uczniów klas mundurowych oraz pokazu musztry.

Konkurs „Tarnowianie zasłużeni dla niepodległości w słowie i obrazie” – etap szkolny

Uczniowie naszej szkoły z klas IV-VII chętnie zaangażowali się w zadania konkursu „Tarnowianie zasłużeni dla niepodległości w słowie i obrazie” na etapie szkolnym. W sumie powstało kilkadziesiąt prac plastycznych i kilkanaście prac literackich. Najlepsze prace zostały nagrodzone przez szkolne jury, a ich autorzy otrzymali nagrody ufundowane przez Dyrekcję szkoły. Ponadto uczniowie nagrodzeni I, II i III miejscem zostali zakwalifikowani do finału konkursu.

Oto lista nagrodzonych i wyróżnionych na etapie szkolnym:

Kategoria literacka:

I miejsce: Zofia Mikoś kl. VII a
II miejsce: Zuzanna Skorupa kl. VII a
III miejsce: Olga Henich kl. VII a

Wyróżnienia:
Antoni Lęcznar kl. IV a
Martyna Szczebak kl. IV b
Jessica Król kl. V b
Roksana Król kl. V b
Natalia Cyganek kl. V b
Aleksandra Bielawski kl. V b

Kategoria plastyczna:

I miejsce: Aleksandra Kozioł kl. V a
II miejsce: Kinga Pałka kl. VII a
III miejsce: Nikola Biernat kl. VI a

Wyróżnienia:
Mateusz Siembab kl. IV b
Katarzyna Pałka kl. IV c
Oskar Święs kl. IV c
Oliwia Leżoń kl. IV c
Tomasz Korczyński kl. IV c
Marta Proszowska kl. VI a
Dawid Latosiński kl. VI a
Anna Kiwior kl. VII b

Zdjęcia z uroczystości w XVI LO


Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.