Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

Doroczne Święto Patrona Szkoły - ks. Stanisława Konarskiego jest w naszej szkole także szczególnym świętem pierwszoklasistów. Tego dnia odbywa się uroczystość ich ślubowania i pasowania na uczniów „Dwójki”.

20180928 patron 33Święto Patrona Szkoły przypada 30 września, czyli w dniu urodzin Stanisława Konarskiego. W tym roku obchodziliśmy je w piątek 28 września. Z tej okazji starsi uczniowie przygotowali krótką część artystyczną prezentującą sylwetkę Patrona i wybrane z jego pism złote myśli. Wspaniale zaprezentowali się także uczniowie klas pierwszych, którzy popisywali się zdobytymi już umiejętnościami - wiedzą, recytacjami i śpiewem. Podczas uroczystości wystąpił również powiększony o nowych członków chór szkolny, który zasłużył sobie na gromkie brawa publiczności.

Po występach pierwszoklasiści złożyli na sztandar szkoły przyrzeczenie, że będą dobrymi uczniami i postarają się przynosić szkole chlubę. Następnie wychowawczynie pasowały ich na uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Stanisława Konarskiego. Od lat obrzędu tego dokonuje się w naszej szkole wielkim piórem. Po zakończeniu wspólnej części uroczystości najmłodsi uczniowie spotkali się w swoich klasach, gdzie świętowali razem z rodzicami symboliczne przyjęcie do grona uczniów.

Zdjęcia


Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.