Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

W tym roku nasze świętowanie 100. rocznicy odzyskania niepodległości trwało kilka tygodni. Braliśmy udział w różnorodnych przedsięwzięciach i uroczystościach szkolnych w ramach projektu edukacyjnego „Sto lat Niepodległa!”.

20181109 niepodleglosc 17Zakończeniem projektu było spotkanie całej społeczności szkoły 9 listopada rozpoczęte uroczystym odśpiewaniem hymnu narodowego. W przededniu Narodowego Święta Niepodległości zgromadziliśmy się w odświętnych strojach, udekorowani kotylionami w biało-czerwonych barwach, aby podsumować dotychczasowe przedsięwzięcia i uczcić Niepodległą śpiewem patriotycznych pieśni. Pani dyrektor Zofia Drwal wręczyła nagrody zwycięzcom konkursów, jakie odbyły się w ramach obchodów 100-lecia niepodległości.

Wiele emocji wśród uczniów starszych klas wzbudziło ogłoszenie wyników IV Gry Terenowej „Wolny Tarnów!” i wręczenie przechodnich Pucharów Dyrektora Szkoły. Więcej o Grze Terenowej można przeczytać tutaj.

Nagrody otrzymali również zwycięzcy szkolnego etapu VI Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”, a byli to:

Na poziomie klas IV-VI:

Oliwier Wojciechowski, kl. V b
Zuzanna Pis, kl. VI a
Bartłomiej Kiciński, kl. V a
Oliwia Leżoń, kl. V c

Na poziomie klas VII-VIII:

Magdalena Wideł, kl. VIII a
Anna Kiwior, kl. VIII b
Wiktoria Radziszewska, kl. VII b

Wyróżnienia i nagrody z rąk Pani Dyrektor odebrali także najmłodsi uczniowie z klas I-III - laureaci konkursów zorganizowanych w ramach projektu edukacyjnego „Tarnowskim Tramwajem przez niepodległy Tarnów”. Więcej o projekcie i laureatach konkursów można przeczytać tutaj.

Druga część uroczystości została poświęcona na wspólny śpiew pieśni patriotycznych. Uczniowie z wielką ochotą i zaangażowaniem włączyli się w wykonywanie tych popularnych i bardzo lubianych utworów. Pomocą były miniśpiewniczki z tekstami. Szkolne świętowanie wielkiego narodowego jubileuszu zakończyliśmy uroczyście i radośnie.

Zdjęcia


Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.