Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji w piątek poprzedzający to święto uczniowie z klas III a, III b oraz V a przygotowali krótki występ – niespodziankę dla nauczycieli i pracowników szkoły.

den 2019 14Dzieci udekorowane w atrybuty jesieni zaprezentowały kilka wesołych piosenek oraz wierszy, w których wyraziły uznanie i wdzięczność dla nauczycieli za ich codzienną, trudną pracę. Były oczywiście także sympatyczne życzenia i wiele uśmiechów pod adresem pedagogów, a także pań i panów z obsługi szkoły. Mała uroczystość odbyła się w trzech turach, tak aby atmosfera spotkania była bardziej kameralna. Świąteczny charakter tego dnia podkreślały galowe stroje uczniów.

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty ustanowione na pamiątkę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, a zatwierdzona przez Sejm Rozbiorowy właśnie 14 października 1773 roku. W Polsce święto to zostało oficjalnie wprowadzone w 1972 roku jako Dzień Nauczyciela, zaś od 1982 roku jest obchodzone jako Dzień Edukacji Narodowej.

Zdjęcia


Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.