Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

13 lutego 2020 roku w godzinach popołudniowych odwiedziły naszą szkołę dzieci z pobliskich przedszkoli, które od września rozpoczną naukę w klasie pierwszej. Dzień Otwarty był okazją dla dzieci i rodziców, aby zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną naszej szkoły.

dzien otwarty 2020 04Nasi goście mieli nie tylko możliwość zwiedzenia szkoły, rozmowy z dyrekcją, nauczycielami, specjalistami, a także mogli uczestniczyć w ciekawych zajęciach w formie gier i zabaw ruchowych organizowanych na sali gimnastycznej pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego. Dużą atrakcją cieszył się sprawnościowy tor przeszkód oraz pokazy tańców w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Z zainteresowaniem dzieci śledziły doświadczenia przyrodniczo-chemiczne wprowadzające w magiczny świat nauki. Kolejnym miejscem na trasie zwiedzania była świetlica szkolna.

 

Tam każdy mógł sprawdzić swoje zdolności plastyczno-techniczne oraz uczestniczyć w zajęciach przygotowanych przez szkolnego logopedę. Ze świetlicy zaproszeni goście udali się na zajęcia z języka angielskiego z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Następnie dzieci były zaproszone do sali komputerowej, gdzie mogły usiąść przed monitorami i wybrać przygotowane gry. Na zakończenie drzwi otworzyła biblioteka szkolna, w której dzieci wzięły do ręki przygotowane książki, czasopisma, zadawały pytania bibliotekarce szkolnej oraz uczestniczyły w głośnym czytaniu. Różnego rodzaju wydarzenia rozrywkowe miały na celu pokazanie dzieciom i ich rodzicom, że szkoła to nie tylko miejsce, gdzie spełniany jest obowiązek edukacyjny, ale również miejsce radosnego spędzania wolnego czasu. Na zakończenie dzieci zrobiły sobie w fotobudce pamiątkowe zdjęcia.

Serdecznie zapraszamy w progi naszej szkoły.

Zdjęcia


Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.