Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

Piątek 21 lutego 2020 r. przebiegał w naszej szkole pod znakiem języka polskiego. Uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w różnych przedsięwzięciach z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego przygotowanych dla nich przez nauczycieli-polonistów.

ojczysty 2020 04Postanowiliśmy rokrocznie obchodzić w naszej szkole to święto, aby w ciekawej, atrakcyjnej formie uświadomić uczniom znaczenie języka ojczystego i konieczność pracy nad poprawnością polszczyzny, którą się posługujemy. Tego dnia dla wszystkich chętnych odbył się Wielki Test o Języku Polskim. Uczestniczyło w nim 52 osoby, które zmierzyły się z pisemnymi zadaniami sprawdzającymi znajomość polskiej gramatyki, ortografii oraz powiedzeń i przysłów. Natomiast podczas przerw uczniowie z wielkim entuzjazmem brali udział w zgaduj-zgaduli „Czy znasz język polski?”, poprowadzonej przez najlepszych polonistów z klas VII-VIII.

Ci, którym udało się zgromadzić odpowiednią liczbę znaczków za poprawne odpowiedzi, otrzymali oceny celujące lub bardzo dobre z języka polskiego. Zainteresowanie zgaduj-zgadulą przeszło oczekiwania organizatorów i dowiodło, że uczniowie Dwójki całkiem dobrze znają swój ojczysty język. Powodzenie imprezy zachęca do powtórzenia jej za rok.

Wyniki Wielkiego Testu o Języku Polskim

Kategoria klas IV-V

I miejsce ex aequo
Nina Henich, kl. V a
Julia Imgrunt, kl. V c

II miejsce ex aequo
Joanna Skorupa, kl. V a
Zuzanna Skwarek, kl. V a

III miejsce
Jakub Jaworecki, kl. V a

 

Kategoria klas VI-VIII

I miejsce
Bartłomiej Skawiński, kl. VI c

II miejsce
Oliwier Wojciechowski, kl. VI b

III miejsce
Paulina Wideł, kl. VII a

Wyróżnienie
Antoni Lęcznar, kl. VI a
Zuzanna Pis, kl. VII a

Zdjęcia

 


Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.