Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

20 lutego klasy I-III uczestniczyły w kolejnym spotkaniu muzycznym z zespołem JASZCZUR&PRZYJACIELE, którego tematem przewodnim była perkusja.

perkusja 02Dzieci poznały elementy składowe perkusji akustycznej i elektronicznej. Zaciekawiły je profesjonalne pałeczki do gry, a przede wszystkim sztuczki akrobatyczne w wykonaniu zaproszonego perkusisty. Obserwując jego sposób gry, wszyscy mieli wrażenie, iż nie ma nic trudnego w graniu na tym głośnym instrumencie. Jednak bliższa obserwacja pozwoliła zauważyć, że każda kończyna jest zaangażowana w grę i wykonuje inne ruchy. Ostatecznie więc dzieci stwierdziły, iż gra na perkusji jest trudna i wymaga wieloletniej pracy, choć patrząc na zaproszonego perkusistę, wcale nie miały takiego wrażenia.

 

Bardzo ciekawy był również pojedynek, w którym uczestniczyła perkusja elektroniczna i aplikacja komputerowa. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, iż pojedynek wygrała perkusja elektroniczna, a zaskoczyła i zaciekawiła słuchaczy aplikacja komputerowa.

Zdjęcia


Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.