Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

W Środę Popielcową 25 lutego społeczność naszej szkoły rozpoczęła Wielki Post od czasu rekolekcji szkolnych. Była to okazja, aby przyjrzeć się swojemu wnętrzu jak w lustrze...

Prrekolekcje 02zez trzy dni uczniowie pod opieką wychowawców, nauczycieli i katechetów uczestniczyli w naukach rekolekcyjnych, które odbywały się w kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej. Rekolekcje poprowadził ks. Marcin Baran dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Wsłuchiwanie się w nauki rekolekcyjne, śpiew, wspólna modlitwa, uczestnictwo w Eucharystii oraz przeżyty sakrament pokuty i rozważanie stacji Drogi krzyżowej pozwoliły uczestnikom rekolekcji spojrzeć w „lustro prawdy”. Rekolekcyjne nauki nawiązywały do przykładu życia Błogosławionej Karoliny, której osoba towarzyszyła uczestnikom rekolekcji w widzialnym znaku jej relikwii.

Zdjęcia


Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.