Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

26 czerwca 2020 r. zakończyliśmy rok szkolny, który na pewno przejdzie do historii z powodu pandemii i nauczania zdalnego. Nietypowe były też okoliczności, w jakich żegnaliśmy naszych absolwentów i wręczaliśmy świadectwa pozostałym uczniom.

zak roku 2020 21Ze względu na panującą sytuację zrezygnowaliśmy z uroczystego spotkania całej społeczności szkoły. Na sali gimnastycznej zebrali się tylko ósmoklasiści wraz z wychowawcami, uczącymi ich nauczycielami oraz przedstawicielami Rady Rodziców. W tym wąskim gronie, przy zachowaniu obowiązujących norm sanitarnych, do absolwentów zwróciła się p. dyr. Barbara Lasota, gratulując im osiągnięć i życząc powodzenia w dalszym życiu i edukacji. Wyróżniającym się w nauce uczniom wręczyła nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Starszych koleżanki i kolegów w imieniu młodszych roczników pożegnała przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Julia Krupa.

Zgodnie ze szkolnym ceremoniałem podczas uroczystości tegoroczni absolwenci złożyli na sztandar szkoły ślubowanie. Zobowiązali się w nim strzec honoru szkoły, w której otrzymali wykształcenie i wychowanie, służyć krajowi swoimi zdolnościami i umiejętnościami oraz godnie wypełniać obowiązki młodego obywatela Rzeczpospolitej Polskiej. Po części oficjalnej nie mogło zabraknąć słów podziękowania skierowanych przez ósmoklasistów do dyrekcji szkoły, wychowawców i nauczycieli.

Świadectwa ukończenia szkoły wręczyli swoim uczniom wychowawcy podczas krótkiego spotkania klasowego. Jak zwykle były łzy wzruszenia i żalu, tyle że tym razem nie można było uściskać ani przytulić koleżanek i kolegów, z którymi dzieliło się szkolne dole i niedole przez osiem lat...

Uczniowie pozostałych klas odbierali swoje świadectwa z rąk wychowawców klas indywidualnie w wyznaczonych godzinach, oczywiście także z zachowaniem obowiązujących norm sanitarnych. Była to okazja do krótkich rozmów i zobaczenia się po trzech miesiącach. Czas zdalnej nauki we wszystkich obudził wielką tęsknotę za „normalną” szkołą i – miejmy nadzieję – od września wrócimy do takiej szkoły, za jaką zdążyliśmy zatęsknić.

Zaś na czas wakacji życzymy wszystkim dużo słońca, uśmiechu, bezpiecznego wypoczynku i oczywiście zdrowia!

Zdjęcia


Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.