Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

23 września br. klasa II b odwiedziła Skansen Kultury Indian Ameryki Północnej „Fort Wapiti” w Zalasowej. Dzieci przeniosły się w czasie i dotknęły prawdziwej historii.

20200923 indianie 04Wśród malowanych indiańskich tipi obejrzały bogatą wystawę indiańskiego rękodzieła - misternie zdobione koralikami i kolcami igłozwierza stroje, broń, sprzęty codziennego użytku. Przewodnik w interesujący sposób opowiadał o tej niezwykłej kulturze. Nie zabrakło także dobrej zabawy. Uczniowie mieli okazję spróbować swoich sił w wielu konkurencjach, które w dawnych czasach przygotowywały indiańskie dzieci i młodzież do polowań oraz rozwijały ich sprawność i celność.

Drugoklasiści poczuli się jak prawdziwi Indianie, gdy instruktorzy pomalowali im buzie w indiańskie wzory. Nauczyli się również tańca w kręgu, tańczonego przez wiele plemion w dawnych czasach. Z „indiańskiej wioski” dzieci wyjechały zadowolone i uśmiechnięte. To była wycieczka pełna wrażeń.

Zdjęcia


Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.