Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

2 października odbyła się 10. edycja Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Jak co roku włączyliśmy się w tę akcję, aby pokazać uczniom, że nauka tabliczki mnożenia może być łatwa i przyjemna.

2020 dtm 18Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to bezpłatna akcja edukacyjna. Odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października. Nauka tabliczki mnożenia to bardzo trudny okres dla większości uczniów i ich rodziców. Konieczność opanowania umiejętności szybkiego mnożenia wymaga znalezienia odpowiedniej metody, która pobudzi wyobraźnię i pomoże w zrozumieniu tego na czym polega mnożenie. U jednych skutkuje posługiwanie się rekwizytami, u innych liczenie kostek na palcach, a jeszcze inni zmuszeni są do wkuwania na pamięć. My zaproponowaliśmy uczniom naukę poprzez zabawę.

W ciągu tygodnia od 28 września do 2 października uczniowie klas IV, V i VI powtarzali i ćwiczyli tabliczkę mnożenia, układając rymowanki, przygotowując kolorowe plakaty z przykładami mnożenia, rozwiązując na lekcjach łamigłówki i zagadki, grając w gry dydaktyczne oraz w gry z wykorzystaniem kart Grabowskiego. W piątek 2 października uczniowie egzaminowali się nawzajem ze znajomości tabliczki mnożenia, a ci, którzy bezbłędnie rozwiązali przykłady, otrzymali odpowiednie certyfikaty.

Na stronie https://www.wmtday.org/pl można jeszcze dziś zdać online egzamin z tabliczki mnożenia. Zapraszamy!

Od 5.10 do 17.10 na stronie https://www.wmtday.org/pl/app/sign-in trwa również internetowy Konkurs Matematyczno-Logiczny. Uczestniczą w nim chętni uczniowie naszej szkoły oraz chętni rodzice naszych uczniów. Wszystkim życzymy udanej zabawy i satysfakcji z rozwiązywania zadań. Powodzenia!

Zdjęcia


Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.