Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

8 października klasa VIII a odwiedziła skansen w Kolbuszowej na Podkarpaciu. Wycieczka okazała się fascynującą podróżą do przeszłości.

20201008 kolbuszowa 23Mimo deszczowego poranka i nie najlepszej prognozy pogody ósmoklasiści nie stracili ducha i śmiało ruszyli zwiedzać Muzeum Kultury Ludowej, czyli skansen w Kolbuszowej. Wraz z panią przewodnik odwiedzali wiejskie chaty, młyn, kuźnię, kościół czy szkołę. Oglądali autentyczne sprzęty i narzędzia; widzieli, w jakich warunkach żyli ludzie na wsi ponad sto lat temu. Z zainteresowaniem słuchali opowieści o dawnych czasach. Bardzo ciekawe okazało się także spotkanie z panią garncarz, która opowiedziała o tym dawnym zawodzie i poprowadziła dla uczniów warsztaty garncarskie.

Ósmoklasiści z wielkim zapałem lepili z gliny przeróżne figurki oraz uczyli się toczyć naczynia na kole garncarskim. Z Kolbuszowej każdy przywiózł własnoręcznie wykonany wazon lub inne cudo.

Wytrwałość uczestników wycieczki została nagrodzona, ponieważ deszcz dość szybko przestał padać i mogli cieszyć się przebywaniem na świeżym powietrzu. Pobyt w kolbuszowskim skansenie zakończył się wspólnym pieczeniem kiełbasek na grillu i ich pałaszowaniem. Był też czas na rozmowy i zabawy. Wszyscy jednogłośnie zaliczyli wycieczkę do udanych!

Zdjęcia


Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.