Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

Klasy I-III uczestniczą w Programie edukacji stomatologicznej przygotowanym przez Instytut Blenda-a-med Oral-B. Mamy nadzieję, że uczestnictwo w tym programie pomoże wciągnąć uczniów w wir nauki o zdrowiu jamy istnej.

eduk stomatolog 04Celem programu edukacji stomatologicznej jest pomaganie dzieciom w procesie uczenia się o właściwej higienie jamy ustnej oraz wykształcenia odpowiednich nawyków dbania o zdrowie, które dzieci będą pielęgnować przez całe życie. Podczas realizacji tego programu uczniowie będą bogatsi o wartościową wiedzę dotyczącą m.in. budowy zęba, różnic między zębami mlecznymi a stałymi, podstawowych problemów zdrowotnych związanych z zębami oraz zasad codziennej higieny jamy ustnej.

Szczególnie zaciekawił uczniów model zębów i dziąseł, który sami wykonali. Poznali też różne rodzaje zębów i wiedzą, do czego służą. Zobaczyli także film przygotowany specjalnie na potrzeby programu oraz otrzymali komplety materiałów: książeczki, arkusze ćwiczeń, poradniki dla rodziców i certyfikaty ukończenia kursu.

Zakres tematyczny programu:
• części zęba;
• różnice między zębami mlecznymi a stałymi;
• fakty na temat płytki nazębnej, kamienia nazębnego, zapalenia dziąseł oraz ubytków próchnicowych;
• znaczenie odżywiania oraz zdrowych nawyków żywieniowych;
• codzienna higiena jamy ustnej;
• techniki szczotkowania, czyszczenia nicią dentystyczną oraz płukania jamy ustnej;
• znaczenia regularnych kontroli stomatologicznych.

Zdjęcia


Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.