Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

Pod koniec października klasy I-III uczestniczyły w programie „Śniadanie daje moc”, którego organizatorem jest Partnerstwo dla Zdrowia – koalicja: Danone, Lubella, marki Biedronka oraz Instytut Matki i Dziecka.

sniadanie 2020 05Ideą programu jest propagowanie wśród najmłodszych zdrowych nawyków żywieniowych. Program promuje szeroko pojętą edukację najmłodszych i angażuje rodziców oraz nauczycieli w kwestie prawidłowego żywienia dzieci. Podczas zajęć uczniowie przygotowali smaczne zdrowe śniadania. Były to kolorowe kanapki, sałatki owocowe i warzywne, szaszłyki z najpyszniejszych owoców. Nie zapomniano o stoiskach z owocami i warzywami oraz o piramidzie zdrowego odżywiania.

W ciekawy i przystępny sposób zostały również utrwalone zasady zdrowego odżywiania według Instytutu Matki i Dziecka. Oto one:

1. Do szkoły wychodź po śniadaniu i ze śniadaniem.
2. Mleko, jogurty i sery to podpora mocnych kości.
3. Zawsze myj ręce przed posiłkiem.
4. Pięć posiłków w ciągu dnia jest na piątkę.
5. Jedz o stałych porach i nie spiesz się.
6. Mięso, jaja i ryby - możesz wybierać.
7. Pamiętaj o kaszach, jedz chleb, nie bułki.
8. Dzień bez pięciu porcji świeżych warzyw, owoców i soku to dzień stracony.
9. Posiłek obiadowy to zapas siły na aktywne popołudnie.
10. Kolację zjadaj wieczorem, nie tuż przed snem.
11. Dobrą wodą gaś pragnienie.
12. Ruch bez ograniczeń, słodycze z umiarem.

Wspólnie spędzony czas pokazał, że dzieci chętnie uczestniczą w przygotowaniu posiłków. Jest to również świetna zabawa połączona ze wspólnym spożywaniem drugiego śniadania, dzieleniem się posiłkiem z koleżankami i kolegami z innych klas, wymianą ciekawych i prostych przepisów.

Zdjęcia


Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.