Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

W tym roku szkolnym spoglądamy ze szczególną wdzięcznością na wielki przykład i świadectwo Jana Pawła II, już błogosławionego, sprawdzonego przyjaciela dzieci i młodzieży.

Nasza wspólnota szkolna przygotowała się na uroczysty moment beatyfikacji sługi Bożego Jana Pawła II, który miał miejsce 1 maja br. na Placu św. Piotra w Rzymie.

Uczniowie wszystkich klas przygotowali tablice upamiętniające różne wydarzenia z życia i pontyfikatu Ojca Świętego, zorganizowali wystawę, a także przygotowali poranek wielkanocny poświęcony postaci Jana Pawła II. Wspominaliśmy jego życie i nauczanie, które tak mocno były naznaczone trudem, cierpieniem i gorliwą modlitwą. Przypominaliśmy sobie słowa, jakie kierował do rodaków, gdy żegnał się na lotnisku w Krakowie Balicach 10 maja 1979 roku. Nie zabrakło też śpiewu „Barki”, którą Papież tak lubił śpiewać z młodymi przyjaciółmi.

Jan Paweł II podążał śladami Mistrza z Nazaretu, był i jest wielkim autorytetem, a po swej śmierci wciąż nam pomaga i wstawia się za nami, by młodzi ludzie nie zagubili się wśród miraży współczesnego świata.

ZDJĘCIA - WYSTAWA

ZDJĘCIA - PORANEK


Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.