Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

W czasie ferii zimowych chór szkolny pod opieką pani Beaty Chrobak kilkakrotnie występował w Świetlicy Profilaktyczno-Wychowawczej przy parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Tarnowie, ubogacając występ jasełkowy. W nagrodę uczestnicy przedstawienia i chórzyści zostali zaproszeni przez ks. Władysława Pachotę na kulig do Iwkowej. Atrakcji było co niemiara.

W pierwszym tygodniu ferii odbywały się próby przedstawienia, zaś w niedziele 24 i 31 stycznia występy dla seniorów z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka, a także dla pozostałych mieszkańców dzielnicy Terlikówka. Występ chóru, który śpiewał znane i nieznane kolędy, uświetnił przedstawienie jasełkowe, przygotowane pod kierunkiem pań: Lucyny Kobos i Bogumiły Ziembickiej. Po występie odbyła się dyskoteka karnawałowa, w której uczestniczyli także członkowie chóru.

Prawdziwa niespodzianka czekała na wszystkich 7 lutego – był to kulig, na który ks. proboszcz W. Pachota zaprosił uczestników występów do Iwkowej. Na miejscu czekały sanie zaprzężone w huculskie konie. Sanna była wyśmienita, do tego wspaniałe widoki, bliskość przyrody i mroźne powietrze. Rozgrzać można się było przy ognisku, piekąc kiełbaski i popijając je gorącą herbatą z sokiem malinowym. Ostatnią atrakcją był spacer leśną drogą do bacówki „Biały Jeleń”, gdzie czekał słodki poczęstunek. Niedzielna wycieczka zakończyła się późnym wieczorem, a w pamięci pozostało wiele wspaniałych wrażeń.

ZDJĘCIA


Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.