Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

17 września klasa III b wybrała się na pieszy rajd szlakiem miejsc pamięci narodowej, by w ten sposób uczcić 70. rocznicę niemieckiej i sowieckiej agresji na Polskę.

Uczniowi odwiedzili miejsca poświęcone pomordowanym Polakom, znajdujące się w lesie Kruk w Skrzyszowie oraz w Zawadzie koło Tarnowa. Zwiedzili także kościół na Górze Świętego Marcina.

Datę rajdu wybraliśmy nieprzypadkowo – to data tragicznie wpisana w karty historii naszego narodu. Wycieczkę rozpoczęliśmy w Skrzyszowie. Wędrowaliśmy do lasu Kruk, by tam w ciszy i skupieniu zapalić znicze, wspólnie się pomodlić i oddać hołd bestialsko pomordowanym.

Następnie zielonym szlakiem dotarliśmy do Zawady. Po drodze podziwialiśmy piękno przyrody, warstwową budowę lasu oraz panoramę Tarnowa i okolic. W Zawadzie zwiedziliśmy drewniany kościół, wpisaliśmy się do księgi pamiątkowej, dowiedzieliśmy się, co to są soboty, a o historii kościółka opowiedział nam tamtejszy kościelny.

Kolejnym celem naszej wędrówki był las na Górze św. Marcina, gdzie odwiedziliśmy inne miejsce straceń grupy młodych Polaków w czasie wojny. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na placu zabaw, gdzie miło spędziliśmy czas na wspólnej zabawie. Do szkoły mieliśmy wrócić autobusem linii 31, ale postanowiliśmy dotrzeć do niej pieszo.

Z radością będziemy wspominać pieczenie kiełbasek nad ogniskiem oraz wspólne śpiewanie piosenek o naszej Ojczyźnie. W pamięci na zawsze zachowamy słowa: „Przechodniu, powiedz światu…”. Nie zapomnimy tych miejsc.

ZDJĘCIA


Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.