Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

30 września obchodziliśmy doroczne Święto Patrona Szkoły, połączone ze ślubowaniem i pasowaniem pierwszoklasistów na uczniów.

W tym roku uroczystość była wyjątkowa, ponieważ stanowiła jednocześnie inaugurację obchodów 110-lecia istnienia szkoły. Oprócz uczniów i nauczycieli wzięli w niej udział licznie przybyli rodzice pierwszoklasistów.

Starsi uczniowie zaprezentowali inscenizację ukazującą postać patrona – ks. Stanisława Konarskiego, wybitnego pedagoga i reformatora oświaty. Wydarzenia przedstawione na scenie rozgrywały się na dwóch planach czasowych – we współczesnej szkole oraz w XVIII wieku, czyli w czasach Stanisława Konarskiego. Na scenie nie mogło oczywiście zabraknąć postaci samego patrona, w którego rolę wcielił się uczeń klasy VI a, Rafał Orłowski. Rolę szlachcica szukającego szkoły dla swego syna, odtworzył Mateusz Wajda, także z klasy VI a. Talentami aktorskimi wykazali się: Przemek Grobecki z klasy IV b oraz Krzysztof Dudek z klasy VI b, grający ciekawych nowej szkoły, nieco łobuzerskich synów szlacheckich. Inscenizację przygotowały z uczniami polonistki: Ewa Oleksy i Magdalena Rzepka.

W drugiej części uroczystości bohaterami byli uczniowie klas pierwszych, którzy złożyli na sztandar szkoły ślubowanie, a następnie zostali symbolicznie pasowani na uczniów. Ceremonii tej dokonały wychowawczynie klas pierwszych: Anna Buczek i Lucyna Jurusik. Potem najmłodsi popisywali się zdobytymi już w szkole umiejętnościami – recytowali wierszyki i śpiewali piosenki. Następnie w klasach odbyło się świąteczne spotkanie nowo pasowanych uczniów z wychowawcami i rodzicami. Pamiątką tego dnia będą wspólne zdjęcia, które zrobiły sobie wszystkie klasy.

ZDJĘCIA


Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.