Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

28 października klasa V "a" przeżyła wycieczkę do „Rancza w Dolinie” – gospodarstwa agroturystycznego położonego niedaleko Tarnowa.

Były bliskie spotkania ze zwierzętami, jazda konna, przejażdżki quadem, szukanie skarbu, mecz piłki nożnej i mnóstwo innych zabaw. A wszystko w przepięknej jesiennej scenerii, wśród malowniczych wzgórz.
„Ranczo w Dolinie” położone jest w Łękawce, niedaleko drogi z Tarnowa do Tuchowa. Na łagodnych wzgórzach pasą się konie, a poniżej chaty góralskiej rozmieszczone są zagrody i klatki dla zwierząt. Gospodarz pokazał nam m.in. alpaki, owieczki kameruńskie, kózki holenderskie, kucyki szetlandzkie, kangury Benetta, króliki belgijskie, kilka gatunków ozdobnych bażantów, pawie, łabędzie i wiele innych niespotykanych zwierząt. O wielu z nich dowiedzieliśmy się ciekawych informacji dotyczących zwyczajów, sposobu życia albo ich losów, zanim przybyły na ranczo. Wielką atrakcją było to, że mogliśmy sami karmić konie czy kucyki. Każdy mógł także odbyć przejażdżkę konną pod opieką instruktora.

Nie lada uciechę sprawiła wszystkim jazda quadem. Mogliśmy także zagrać w piłkę, turlać się z dmuchanej zjeżdżalni czy po prostu spacerować po przepięknej okolicy. Gospodyni rancza urządziła również konkurs szukania złota, a dla szczęściarzy przewidziane były nagrody. Przy tak aktywnym odpoczynku dopisywał nam apetyt, dlatego pieczone kiełbaski zniknęły w mgnieniu oka. Do domów wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

ZDJĘCIA


Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.