Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

W tym roku obchody Święta Patrona Szkoły włączyliśmy w realizację projektu edukacynego „Patron mojej szkoły patriotą – portret życiem pisany”. Uroczystość została połączona ze ślubowaniem i pasowaniem pierwszoklasistów.

Tego dnia po raz pierwszy uczniowie założyli mundurki z logo szkoły. Gośćmi uroczystości byli Danuta Ciszek, inspektor Wydziału Edukacji UM Tarnowa oraz Józef Lewicki, starszy wizytator KO w Tarnowie.
Święto Patrona Szkoły obchodzimy rokrocznie 30 września na pamiątkę urodzin S. Konarskiego. W tym roku uroczystość odbyła się w piątek 28 września. Rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu szkoły, który ponad trzydzieści lat temu został ułożony przez uczennice naszej szkoły. Postać Stanisława Konarskiego przypomniała zgromadzonym krótka inscenizacja w wykonaniu uczniów z klas IV-VI, przygotowana pod okiem polonistek. Następnie pierwszoklasiści złożyli ślubowanie na sztandar szkoły, a potem zostali uroczyście pasowani na uczniów. Ceremonii tej dokonali goście – p. Danuta Ciszek i p. Józef Lewicki. Tradycyjnie pasowania dokonuje się w naszej szkole poprzez dotknięcie ramienia ucznia stalówką wielkiego pióra. Na zakończenie najmłodsi uczniowie pochwalili się tym, czego zdążyli się już nauczyć – piękną recytacją i śpiewem.

Doroczne Święto Patrona Szkoły zostało poprzedzone solidnymi przygotowaniami. Wszystkie klasy bardzo dokładnie poznawały życie i działalność patrona szkoły – ks. Stanisława Konarskiego. Odbyły się lekcje języka polskiego, historii oraz godziny wychowawcze poświęcone tej tematyce. Poza tym wielu uczniów zgłosiło się do udziału w konkursach plastycznym i literackim, ogłoszonych w ramach wspomnianego wyżej projektu edukacyjnego. Wybrane prace plastyczne i literackie zostały wydrukowane w specjalnym numerze „Odlotowej Dwójki”. Oprócz tego prace rysunkowe i malarskie można podziwiać na wystawie, która znajduje się na parterze szkoły, tuż przy wejściu. Dodajmy, że w ramach projektu nauczyciele naszej szkoły przygotowują jeszcze jedną pracę konkursową – prezentację multimedialną ukazującą poznawanie przez uczniów i promowanie w środowisku postaci patrona szkoły.

ZDJĘCIA


Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.