Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

Przez dwa tygodnie lipca odbywała się w naszej szkole półkolonia letnia w ramach akcji „Lato w Mieście 2007 – Bezpieczne Wakacje. Uczestniczyło w niej 60 dzieci, nie tylko z naszej szkoły. Hasłem naszej półkolonii były słowa: „Cudze chwalicie, swego nie znacie” – wędrówki po najbliższej okolicy. Atrakcji nie brakowało i po dwóch tygodniach żal było się rozstawać.
W czasie trwania półkolonii odbyliśmy dwie dalsze wycieczki: do Policht i Skamieniałego Miasta w Ciężkowicach. Oprócz tego chodziliśmy na baseny - kryty i otwarty oraz do Ogródka Jordanowskiego w Parku Strzeleckim, graliśmy na kortach tenisowych, próbowaliśmy swoich sił na ścianie wspinaczkowej, uczyliśmy się podstaw karate na zajęciach w hali TOSiR, organizowaliśmy zawody sportowe pomiędzy grupami. Sprawdzianem naszych umiejętności była Wakacyjna Olimpiada Sportowa w stadninie koni w Klikowej. Młodsza grupa z naszej półkolonii zdobyła tam złoty medal, pokonując trzy inne półkolonie. Medale zawodnicy otrzymali z rąk pani prezydent Tarnowa Doroty Skrzyniarz. Wiele osób zdobyło medale i nagrody w konkurencjach indywidualnych, a także w popisach wokalnych. Można też było pojeździć konno albo odbyć przejażdżkę wozem. Na zakończenie półkolonii każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom i upominek.

Uczestnicy podzieleni byli na cztery grupy, z których każda obrała sobie własną nazwę: Piękne Kwiatki, Sokole Oko, Waleczne Orły i Pechowa Piętnastka. Każda z grup wymyśliła też dla siebie okrzyk i wykonała piękny totem. Dzięki temu byliśmy wszędzie dobrze rozpoznawani. Grupami opiekowali się nauczyciele: p. Teresa Sacha, p. Joanna Rogowska-Kuta, p. Magdalena Rzepka, p. Dominik Gorczyca, zaś nad całością czuwała p. dyr. Zofia Drwal.

Wszyscy uczestnicy półkolonii zgodnie stwierdzili, że szkoła w wakacje daje się lubić – nawet bardzo.

ZDJĘCIA


Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.