Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

Siatkarze MUKS Sokół-Gumniska z naszej szkoły zdobyli w ostatnich dniach maja tytuł wicemistrzów Małopolski. Sebastian Dydo, Jakub Basta i Kamil Krawczyk, grający w kategorii "dwójek", ulegli dopiero w ostatniej rozgrywce drużynie UKS 22 I Kraków, i to niewielką różnicą punktów. Piłkarzom i ich trenerowi, panu Czesławowi Skwarkowi gratulujemy!

Cykl rozgrywek o mistrzostwo Małopolski trwał od kwietnia aż do 26 maja br. Ze względu na dużą liczbę zgłoszonych zespołów mistrzostwa odbywały się w dwóch etapach. W pierwszej kolejności przeprowadzone zostały turnieje strefowe w dwóch regionach: tarnowsko-nowosądeckim i krakowskim. Potem osiem najlepszych zespołów rywalizowało w turnieju finałowym. MUKS Sokół-Gumniska reprezentowały cztery zespoły – wszystkie znalazły się w pierwszej dziesiątce w swoim regionie. Oprócz zwycięskiej drużyny z naszej szkoły do finału zakwalifikowały się zespoły: LKS Bobowa, GKPS Gorlice i Gryf Brzesko. Ze strefy krakowskiej awansowały trzy zespoły UKS 22 Kraków oraz UKS Dobry Wynik Kraków.

W finale wojewódzkim reprezentacja MUKS Sokół-Gumniska zwycięsko przeszła przez eliminacje, pokonując: Gryfa Brzesko 25:22, UKS 22 II Kraków 25:16 oraz UKS Dobry Wynik Kraków 25:19. W ścisłym finale nasi siatkarze zmierzyli się z LKS Bobowa, zwyciężając 25:19, a następnie z UKS 22 I Kraków. To właśnie ten ostatni mecz, zakończony wynikiem 25:20 dla krakowian, zadecydował o tym, że nasi zawodnicy zajęli drugie miejsce.


Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.