Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

W naszym mieście trwa festiwal filmów pod nazwą 21. Tarnowska Nagroda Filmowa. W tym roku organizatorzy pomyśleli również o dzieciach. Zorganizowali dla nich pokazy filmów w ramach „Kina Młodego Widza”. Uczniowie klas I, II i III naszej szkoły również obejrzeli niektóre z tych obrazów. A nasza koleżanka z kl. II – Patrycja Wójcik uczestniczyła w pracach dziecięcego jury, które miało za zadanie przyznać najlepszemu filmowi statuetkę „Malowanego Koguta”.

Projekcje filmów odbywały się w kinie „Marzenie”. Uczniowie naszej szkoły obejrzeli filmy pt. „Syn gwiazd” oraz „Jak promyk słońca szukał przyjaciela”. W czasie spotkania dzieci miały ponadto okazję wziąć udział w krótkich warsztatach pokazujących, jak powstaje film animowany. Poprowadzili je rysownicy ze Studia Filmów Rysunkowych, Marian Cholerek i Roman Nehrebecki.

Dziecięce jury, po obejrzeniu wszystkich filmów konkursowych, przyznało statuetkę „Malowanego Koguta” filmowi pt. „Tryumf pana Kleksa” w reżyserii K. Gradowskiego.


Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.