Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

10 maja klasa IV b rozpoczęła cykl spotkań uczniów naszej szkoły z Miejską Biblioteką Publiczną im. J. Słowackiego. Nasi uczniowie wzięli udział w specjalnej dwugodzinnej lekcji, jaką przygotowali pracownicy Oddziału dla Dzieci i Młodzieży MBP z okazji trwającego w całej Polsce Tygodnia Bibliotek. Na pewno wiele się nauczyli, a przede wszystkim przekonali się, że biblioteka jest miejscem atrakcyjnym i przyjaznym.

Spotkanie biblioteczne zostało podzielone na dwie części. W ramach tzw. „Mojego Bibliotecznego Pogotowia” młodzi czytelnicy poznali znaczenie współczesnej biblioteki w dostępie do informacji. Prezentacja działów Miejskiej Biblioteki Publicznej miała na celu zwrócenie uwagi nie tylko na nowoczesny warsztat informacyjny, jaki oferuje czytelnikom biblioteka, ale również na fakt, że jest ona miejscem ciekawym i przyjaznym.

Druga część lekcji, nosząca tytuł „Książka a nowe media”, stworzyła możliwość aktywnego udziału uczniów w procesie doskonalenia wiedzy na temat nowoczesnych sposobów przekazywania wiadomości.

Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach, które rozwijały ich wyobraźnię. Uczniowie doskonalili również umiejętność czytania, co z pewnością będzie miało ogromne znaczenie w ich późniejszych kontaktach z książką.


Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.