Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

Klasy VI "b" i IV "a" rozpoczęły wiosenny sezon wycieczkowy w naszej szkole.
30 kwietnia uczniowie tych klas pod opieką wychowawców wyruszyli na rajd
po ciężkowickim Skamieniałym Mieście. Dzięki przeprowadzonym ostatnio modernizacjom
jest tam jeszcze ciekawiej. Naprawdę warto zobaczyć wszystko
na własne oczy!

Zdjęcia

Do Ciężkowic udaliśmy się pociągiem, co też stanowiło nie lada atrakcję dla przyzwyczajonych do podróżowania samochodami. Oczywiście rozpoczęliśmy od lodów na ciężkowickim urokliwym Rynku. Potem poszliśmy do tzw. Wąwozu Czarownic, zwanego też Wodospadem, gdyż przy odrobinie szczęścia można tam podziwiać wodospad właśnie. Niestety, my trafiliśmy na porę suchą i nie widzieliśmy spadającej ze skał wody. Mimo to, miejsce owo wydało nam się naprawdę przepiękne.

Następnie niebieskim szlakiem ruszyliśmy zdobywać kolejne skałki wchodzące w skład Skamieniałego Miasta. Widzieliśmy m.in. Skałkę z Krzyżem, Grzybek, Piramidy, Borsuka, Warownie, Grunwald, a na końcu słynną Czarownicę. Nazwy poszczególnych skał mają różne pochodzenie. Jedne wywodzą się od kształtów, jakie przypominały ludziom; inne związane są z legendami; jeszcze inne (jak Grunwald) z ważnymi wydarzeniami historycznymi.

Ci, którzy w Ciężkowicach byli nie pierwszy raz, zauważyli, że w ostatnim czasie wiele się tam zmieniło. Powstały nowe zabezpieczenia, które ułatwiają turystom poruszanie się po rezerwacie i służą ochronie tamtejszej przyrody. W stromych miejscach wybudowano schodki z poręczami. Jest też możliwość odpoczynku na ławeczkach, a nawet zjedzenia posiłku przy turystycznych stolikach. Bezpiecznie można dostać się do Czarownicy, która znajduje się po drugiej stronie ruchliwej drogi – teraz prowadzi do niej most zbudowany ponad szosą.


Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.