Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

Sejmik Uczniowski
23 kwietnia 2007 r. nasi reprezentanci uczestniczyli w VII Sejmiku Uczniowskim Uczniów Szkół Podstawowych Miasta. Tarnowa, organizowanym rokrocznie przez SP nr 9 w Tarnowie. Temat tegorocznego spotkania brzmiał: „Nasze zdrowie w naszych rękach”. Impreza odbyła się w Sali Lustrzanej. Oprócz uczestników przybyli na nią m.in. przedstawiciele władz miasta.

Naszą szkolę reprezentowały uczennice klas szóstych: Paulina Bubisz i Katarzyna Bąk. Zaprezentowały one referaty na temat zdrowego odżywiania. Przygotowaliśmy również prezentację zdrowych i smacznych poczęstunków. Były to bardzo kolorowe kanapki, koreczki i owoce. Nasz stół wyglądał bardzo smakowicie, podobnie zresztą jak te przygotowane przez inne szkoły.

Na zakończenie obrad Sejmiku jego uczestnicy, pod przewodnictwem marszałka, podjęli uchwałę, która została przekazana władzom Tarnowa.
Oto jej treść:


   1. Prosimy władze miasta, by zadbały o remont już istniejących boisk i placów zabaw oraz by inicjowały budowę nowych.

   2. Dostrzegamy potrzebę tworzenia w pobliżu szkół ścieżek ekologiczno - rekreacyjnych i „zielonych sal gimnastycznych”.

    3. Uważamy, że należy promować ekologiczne produkty spożywcze w szkolnych sklepikach.

   4. Apelujemy o wspomaganie środkami finansowymi istniejące już programy propagujące ekologię i zdrowy tryb życia oraz promowanie nowych inicjatyw w tym zakresie.

    5. Prosimy o zwiększenie ilości pojemników do segregacji odpadów na terenie naszego miasta.

Image

Paulina Bubisz i Katarzyna Bąk podczas wygłaszania referatów.


Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.