Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

W dniu 20 kwietnia 2007 r. odbyła się po raz osiemnasty Gra Terenowa po Tarnowie. Ta międzyszkolna impreza od ośmiu lat organizowana jest przez Lucynę i Marka Jurusików, nauczycieli SP nr 2, we współpracy z Samorządowym Centrum Edukacji. W tym roku uczestnicy zapoznawali się ze zbiorami tarnowskich muzeów. Z części konkursowej zwycięsko wyszła drużyna z SP nr 17. Nasi uczniowie zajęli II miejsce.

Zdjęcia

Gra Terenowa po Tarnowie to impreza, która ma na celu przede wszystkim zapoznanie młodych ludzi z historią naszego miasta, przygotowanie ich do aktywnego uczestnictwa w kulturze regionu oraz propagowanie aktywnych form wypoczynku. Co roku odbywa się pod innym hasłem. W poprzednich latach uczniowie poznawali tarnowskie legendy, architekturę sakralną, chodzili szlakami tarnowskich Żydów, śladami Jana Pawła II po Tarnowie, zatrzymywali się przy miejscach pamięci narodowej, poznawali życie wybitnych tarnowian, a także patronów szkół i ulic.

Tym razem, z okazji 80. rocznicy powstania Muzeum Okręgowego, dzięki uprzejmości kierownictwa tej instytucji, zostali zaproszeni na spacer po tarnowskich muzeach. Młodzież miała okazję zapoznać się ze zbiorami oraz wystawami w Ratuszu, Gmachu Głównym i Muzeum Etnograficznym. Po zakończonej wycieczce uczestnicy mogli sprawdzić swoją wiedzę, uzupełniając przygotowany test wiadomości zdobytych podczas zwiedzania. Drużyny zobowiązane były również do przygotowania pracy plastycznej w formie miniprzewodnika.

Końcowym etapem tego konkursu było podsumowanie wyników oraz wręczenie dyplomów i nagród ufundowanych przez sponsorów: Muzeum Okręgowe w Tarnowie, Urząd Miasta Tarnowa oraz Tarnowskie Regionalne Centrum Koordynacji i Obsługi Turystyki.

Laureatem tegorocznej gry została drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 17 w Tarnowie, drugie miejsce zajęła drużyna Szkoły Podstawowej nr 2 w Tarnowie, a trzecie Zespół Szkoły Podstawowej nr 1 i Gimnazjum w Skrzyszowie.


Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.