Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

„I kto tu rządzi? Czyli rozmowa z samym sobą” – taki tytuł nosił spektakl, jaki obejrzeliśmy w piątek 13. 04. 2007 r. w wykonaniu aktorów Teatru Profilaktycznego „Horyzont” z Krakowa. Autorzy programu poruszyli w nim tematykę uzależnień – jednego z największych zagrożeń współczesności. O zgubnym wpływie środków uzależniających na naszą psychikę przekonywał powszechnie znany i lubiany aktor Paweł Okraska.

Zdjęcia

Na spektakl złożyło się kilka scenek, w których główny bohater rozmawia z samym sobą. Chociaż dialogi naprawdę rozgrywały się w psychice jednej osoby, na scenie pojawiło się dwoje aktorów. Jeden z nich był uosobieniem tego, co dobre, rozsądne, zgodne z sumieniem. Drugi zaś reprezentował słabszą stronę osobowości człowieka, skłonną do ulegania różnym nałogom i uzależnieniom. W trakcie przedstawienia poruszone zostały problemy takich uzależnień, jak: alkoholizm, nikotynizm, narkomania, lekomania, anoreksja i bulimia oraz uzależnienie od komputera i Internetu. Za każdym razem autorzy spektaklu odpowiadali na pytania: Co sprawia, że ludzie ulegają nałogom?, Dlaczego nie warto ulegać nałogom?, Jak nie dać się wciągnąć w sidła uzależnień?.

W przedstawieniu wzięli udział uczniowie klas IV-VI, którzy bardzo aktywnie, a niekiedy wręcz żywiołowo włączyli się w jego przebieg, odpowiadając na pytania i podsuwając rozwiązania problemów. Po programie wiele osób poprosiło Pawła Okraskę o autografy, które aktor chętnie rozdawał.


Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.