Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

21 marca, kiedy to przypada pierwszy dzień wiosny, zorganizowaliśmy w naszej szkole Dzień przeciw Agresji i Przemocy. Celem tej akcji było uświadomienie uczniom, że nad zachowaniami agresywnymi można panować oraz pokazanie, jak radzić sobie ze złością i innymi uczuciami negatywnymi.
 
Podczas zajęć prowadzonych przez wychowawców oraz panią pedagog uczniowie ćwiczyli alternatywne sposoby radzenia sobie ze złością oraz obrony przed agresją innych. W ramach akcji poszczególne klasy na lekcjach plastyki wykonywały plakaty propagujące życie bez przemocy oraz wymyślały chwytliwe hasła o tej tematyce. Plakaty te zostały potem wyeksponowane na korytarzu szkolnym.

Niektóre klasy postanowiły również, że w tym dniu na znak przyłączenia się do akcji, przypną do swoich ubrań zielone listki lub kolorowe kwiatki albo serduszka. Klasa II b pod opieką swojej wychowawczyni, p. Barbary Smorczewskiej, wykonała tablicę pt. „Ładne kwiatki”, na której każde dziecko wypisało własne marzenia o życiu bez przemocy albo przeprosiny za swoje agresywne zachowania.


Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.