Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

22 marca odbył się VI Międzyszkolny Konkurs Literacki organizowany przez naszą szkołę dla uczniów tarnowskich szkół podstawowych. W tym roku przebiegał pod hasłem „Detektywi na tropie” i był poświęcony książkom o tematyce detektywistycznej. W konkursie wzięło udział 13 szkół reprezentowanych przez 23 drużyny. I miejsce zdobyła drużyna uczennic z naszej szkoły: Katarzyna Bąk, Natalia Matyjewicz i Ola Wrzesińska z klasy VI b. Dobrze wypadli również chłopcy z klasy IV a: Mateusz Wytrwał, Filip Drwal i Jan Kostyrzewski zajęli V miejsce.Zdjęcia

Zadaniem uczestników było przeczytać pięć lektur konkursowych: „Kapelusz za sto tysięcy” A. Bahdaja, „Długi deszczowy tydzień” J. Broszkiewicza, pięć opowiadań z tomu „Przygody Sherlocka Holmesa” A. Conan Doyle’a, „Przygody trzech detektywów – Tajemnica kaszlącego smoka” A. Hitchcocka oraz „Niewiarygodne przygody Marka Piegusa” E. Niziurskiego. Oprócz tego każda drużyna wcześniej wykonywała pracę plastyczną, która w tym roku polegała na zaprojektowaniu oferty reklamowej biura detektywistycznego wybranego bohatera lektury konkursowej.

Konkurs, jak co roku, składał się z dwóch etapów. W pierwszym etapie każdy z uczestników pisał test ze znajomości książek z listy lektur. Pytania były dosyć szczegółowe, wymagały więc od uczestników dokładnej znajomości przeczytanych książek. Suma punktów uzyskanych za test przez wszystkich trzech członków drużyny zadecydowała o zakwalifikowaniu się do drugiego etapu. Wzięło w nim udział dziesięć najlepszych zespołów. W tej części konkursu rywalizacja odbywała się już drużynowo i miała formę otwartej prezentacji. Trzyosobowe zespoły mogły wspólnie pracować nad poszczególnymi zadaniami i przed udzieleniem odpowiedzi zastanawiać się nad jej treścią. Do wykonania uczestnicy mieli osiem zadań. Musieli np. odpowiedzieć na kilka pytań różnego typu, rozwiązać krzyżówkę, odgadnąć rebus, napisać zawiadomienie. Osobno oceniane były prace plastyczne, z których komisja nagrodziła jedną.

Oto wyniki VI Międzyszkolnego Konkursu Literackiego:

I miejsce
Drużyna SP nr 2 w składzie:
Katarzyna Bąk, Natalia Matyjewicz, Aleksandra Wrzesińska

II miejsce
Drużyna SP nr 18 w składzie:
Aleksandra Cebrat, Mateusz Olek, Dawid Kuta

III miejsce
Drużyna SP nr 19 w składzie:
Magdalena Bochyńska, Anna Pawlicka, Paulina Sak

IV miejsce
Drużyna SP nr 1 w składzie:
Justyna Kozak, Anna Łesyk, Elżbieta Wrzos

V miejsce
Drużyna SP nr 14 w składzie:
Magdalena Ambroży, Katarzyna Dziża, Magdalena Kurtyka

Oraz

Drużyna SP nr 2 w składzie:
Mateusz Wytrwał, Jan Kostrzewski, Filip Drwal

VI miejsce
Drużyna SP nr 9 w składzie:
Piotr Bochenek, Grzegorz Bukowiec, Aleksandra Barnaś

VII miejsce
Drużyna SP nr 8 w składzie:
Jakub Rzeszuto, Kamil Wolak, Michał Dziedzic

VIII miejsce
Drużyna SP nr 17 w składzie:
Michał Łuszczyk, Kamil Synowiec, Andrzej Szarek

IX miejsce
Drużyna SP nr 19 w składzie:
Magdalena Cehak, Monika Gniadek, Paweł Panek

Nagroda za pracę plastyczną:
Drużyna SP nr 8 w składzie:
Jakub Rzeszuto, Kamil Wolak, Michał Dziedzic

Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy wielu ciekawych spotkań z książką!


Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.