Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

„Miło czas spędzicie – naszą szkołę zobaczycie!” – pod takim hasłem w sobotę 10 lutego 2007 r. odbył się w naszej szkole dzień otwarty połączony z przeglądem talentów i osiągnięć uczniów. Na wspólne spotkanie przybyli uczniowie, także absolwenci, wielu rodziców oraz przedszkolaki ze swoimi rodzicami. Wszyscy oglądali popisy artystyczne uczniów, odgadywali matematyczne rebusy, oglądali szkolne wystawy, zaś chętni mogli wziąć udział w loterii, zjeść ciastko w kawiarence albo po prostu zwiedzić szkołę.


Zdjęcia

Najpierw goście obejrzeli widowisko zatytułowane „Brzechwa dzieciom” w wykonaniu uczniów kółka teatralnego z klas I-III, przygotowane pod kierunkiem p. Danuty Iwaniec. Przedstawienie było podsumowaniem projektu czytelniczego w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Na scenie pojawili się ulubieni bohaterowie wierszyków Jana Brzechwy, jak np.: samochwała, leń, kaczka-dziwaczka, igła, co z nitką tańcowała, zapałka czy Staś Pytalski. Grze młodych aktorów towarzyszyły tańce i piosenki.

Uczniowie starszych klas pod kierunkiem pań: Grażyny Łozińskiej i Łucji Plichty przygotowali dla publiczności matematyczne łamigłówki. W krótkich scenkach przedstawili rebusy, których rozwiązaniem były pojęcia matematyczne. Ciekawe, czy wpadlibyście na to, że transparent z napisem „Prostokąt musi odejść” oznacza …przeciwprostokątną? W podobnie dowcipny sposób pokazane zostały np.: procent, stopa procentowa, liczby naturalne, łamana zamknięta i in.

Podczas sobotniego spotkania zaprezentowali się również ci nasi koledzy, którzy mogą pochwalić się talentami artystycznymi. Niektórzy grali na instrumentach: gitarze, keyboardzie, fletach, inni śpiewali piosenki (chór szkolny prowadzony przez p. Ewę Surowiec oraz duet, jaki stworzyły siostry Witkówny). Umiejętności taneczne pokazały dziewczęta z klas II i III uczęszczające na kółko taneczne prowadzone przez p. Ewę Stec, uczennice kl. IV b (taniec dyskotekowy) oraz Sylwia Nowak z kl. I, uczęszczająca na zajęcia baletowe.

Oprócz tego mogliśmy zobaczyć działającą przy naszej szkole gromadę zuchową oraz drużynę harcerską. Druhny i druhowie pokazali charakterystyczne harcerskie zabawy oraz zaśpiewali kilka piosenek.

Sporym zainteresowaniem cieszyła się wystawa osiągnięć uczniów. Znalazły się na niej m.in. prace plastyczne wykonywane na lekcjach i podczas zajęć kółka plastycznego. Można było obejrzeć również wszystkie dotychczas wydane numery gazetki szkolnej „Odlotowa Dwójka” oraz najstaranniej prowadzone zeszyty szkolne uczniów.

Wielką atrakcją – jak co roku – była loteria fantowa, w której każdy los wygrywał. Przygotowali ją uczniowie kl. IV a wraz z wychowawczynią, p. Małgorzatą Pamułą, a w zbieraniu fantów uczestniczyła cała szkoła. Miłym miejscem spotkań i rozmów stała się szkolna kawiarenka, gdzie można było skonsumować pyszne ciasta upieczone przez rodziców. To właśnie dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców możliwe było urządzenie tak sympatycznej imprezy.


Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.