Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

W tym roku św. Mikołaj przyniósł nam nie tylko tradycyjne upominki, ale również sportowe medale i nagrody za wyczyny w minisiatkówce. Jak co roku drużyny dziewcząt uczestniczyły w międzyszkolnym turnieju mikołajkowym organizowanym przez I LO w Tarnowie. Zdobyły tam II i III miejsce. Natomiast chłopcy z klas II-VI rywalizowali w ramach szkolnego turnieju urządzonego przez naszą szkołę oraz Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Sokół-Gumniska” przy wsparciu UM Tarnowa.Zdjęcia

Rozgrywki dziewcząt
Turniej minisiatkówki dziewcząt odbył się 6 XII w I LO pod hasłem „Od Mikołaja do gwiazd”. Wzięło w nim udział ok. 120 dziewcząt – zawodniczek z klas piątych i szóstych, reprezentujących szkoły podstawowe z Tarnowa i okolic. Dziewczęta z klas piątych grały trójkami, a z klas szóstych czwórkami. Reprezentacja piątoklasistek z naszej szkoły zajęła II miejsce, ulegając tylko zespołowi z Rudki. Natomiast drużyna z klas szóstych zdobyła III miejsce. Nagrody wręczył oczywiście św. Mikołaj!

Oto składy zwycięskich drużyn:

Drużyna z klas V:
Monika Piekielniak
Kinga Łątka
Kinga Kumor
Monika Gądek
Angelika Kubacka
Klaudia Cholewa

Drużyna z klas VI:
Patrycja Masło
Ewelina Bąk
Katarzyna Bąk
Natalia Matyjewicz
Joanna Gogola
Paulina Bubisz
Klaudia Jędryka
Agnieszka Gądek
Ilona Dychtoń
Monika Błach

Turniej dla chłopców
Szkolny turniej minisiatkówki dla chłopców odbył się 6 i 7 XII . Uczniowie klas III i IV rywalizowali w grach singlowych (1x1). W grze uczestniczyło 20 chłopców. W pierwszym etapie rywalizowali oni w pięciu grupach, następnie gry finałowe pozwoliły ustalić ostateczną kolejność miejsc:

I m. – Filip Drwal
II m. – Kamil Krawczyk
III m. – Daniel Gacek
IV m. – Piotr Bartosik
V m. – Mateusz Wajda

Uczniowie klas V i VI rywalizowali w grach 2x2. Na 10 uczestniczących drużyn miejsca finałowe zajęli:

I m. – Maciej Kawa – Adrian Niemiec
II m. – Jakub Basta – Marcin Mielak
III m. – Andrzej Pawełek – Dawid Jaremko
IV m. – Szymon Kostur – Maciej Wiatr

Uczniowie klas II rywalizowali w grach 1x1 w formie uproszczonej: zamiast odbić piłki był chwyt i rzut. W rozgrywkach wzięło udział 18 chłopców. W finale najlepszymi okazali się:

I m. – Kamil Bazuła
II m. – Konrad Sak
III m. Marcin Wójcik
IV m. – Konrad Wielgus
V m. Mateusz Indyka

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali słodkie upominki, a zdobywcy czołowych miejsc nagrody rzeczowe ufundowane przez UM Tarnowa i MUKS „Sokół-Gumniska”.


Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.