Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

W przededniu św. Andrzeja urządziliśmy w naszej szkole podwójną zabawę. Wszystkie starsze klasy spotkały się na wspólnej dyskotece andrzejkowej. Zaś godzinę wcześniej odbył się konkurs o tytuł Miss Dwójki, wymyślony i zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Nasza Miss musiała udowodnić, że jest sympatyczna, mądra i zaradna.Zdjęcia z konkursu Miss Dwójki


Zdjęcia z andrzejekDyskoteka andrzejkowa odbyła się w holu starej szkoły, a w salach lekcyjnych urządziliśmy małe poczęstunki oraz tradycyjne wróżby. Było oczywiście lanie wosku, z którego próbowaliśmy odgadywać, co nas czeka w przyszłości. Przebijając kartonowe serce szpilką, dowiadywaliśmy się, jakie imię będzie nosił przyszły mąż lub żona. Szybkie zamążpójście wywróżono tym dziewczętom, których pantofelki pierwsze przekroczyły próg sali. Oprócz wróżb urządzaliśmy sobie również wspólne zabawy i konkursy. Wszyscy twierdzą, że andrzejki były udane!

Do konkursu o tytuł Miss szkoły początkowo zgłosiło się bardzo dużo dziewcząt, wiele z nich jednak z czasem straciło chyba wiarę w zwycięstwo i zrezygnowało z rywalizacji. Ostatecznie w konkursie wzięło udział 16 dziewczynek – 11 z klas I-III i 5 z klas IV-VI. Kandydatki musiały przedstawić się publiczności oraz komisji i zaprezentować swoje talenty. Następnie każda z dziewcząt odpowiadała na jedno wylosowane pytanie, sprawdzające wiedzę z różnych dziedzin. Było także zadanie-niespodzianka. Aby wykazać się zaradnością i zręcznością, starsze dziewczyny musiały przyszyć guzik, zaś ich młodsze koleżanki wyciąć ażurową serwetkę z papieru. Komisja oceniała również dobór stroju, w jakim prezentowały się kandydatki. W jury zasiedli nauczyciele, przedstawiciel rodziców oraz uczniowie. Wyboru dokonała także publiczność, która wybrała Miss Publiczności.

Ostatecznie komisja postanowiła nie przyznawać tytułu Miss w kategorii klas IV-VI ze względu na małą liczbę kandydatek. Wyniki konkursu są następujące:

Miss Szkoły:
Sylwia Nowak, kl. I

I Wicemiss
Maja Zagata

II Wicemiss
Paulina Knapczyk, kl. II

Miss Publiczności z kl. I-III
Patrycja Wójcik, kl. II

Miss Publiczności z kl. IV-VI
Angelina Ngo, kl. V b


Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.