Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

Od wielu lat w naszej szkole działa kółko teatralne prowadzone przez panią Ewę Oleksy. Uczęszczają na nie dzieci z klas od IV do VI. Ostatnio, w dniu Święta Patrona Szkoły, pokazaliśmy przedstawienie pt. „Księżniczka na ziarnku grochu”.

Było ono efektem ciężkiej pracy, i to nie tylko w dniu występów, kiedy to przedstawialiśmy tę bajkę Andersena aż pięć razy, ale również podczas prób.

 


Zdjęcia

Spotkania kółka teatralnego związane z tym przedstawieniem odbywały się dwa razy w tygodniu przez ponad pół roku. Wydaje się, że to dużo czasu jak na przygotowanie prezentacji baśni, jednakże każdy, kto był na próbach, wie, iż nauka roli oraz praca nad gestykulacją i mimiką twarzy nie jest prostą rzeczą. Niektóre osoby długo nie umiały swojej roli perfekcyjnie, więc obawialiśmy się nieudanego pokazu, ale prezentacje wypadły – według naszej grupy – bardzo dobrze. Na przedstawieniu odbywającym się po pasowaniu na ucznia, na które przybyli pierwszoklasiści oraz rodzice, dostaliśmy największe brawa. Dzieciom najwyraźniej sztuka się podobała; w niektórych momentach wstawały z krzeseł i otwierały buzie z wrażenia. Teraz czasami rozpoznają w nas postacie z „Księżniczki na ziarnku grochu” i zwracają się do nas imionami ze spektaklu. Wydaje mi się, że był on udany. A wy jak sądzicie?


Monika Piekielniak, kl. V a


Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.