Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

Od 21 października 2005 r. w wybrane dni tygodnia gościliśmy w szkole inspektora Straży Miejskiej w Tarnowie – pana Piotra Zygadłę, który realizował z uczniami klas I-VI program profilaktyczny pt. „Bezpieczny i czysty Tarnów”. Każda z klas odbyła czterogodzinne zajęcia na temat zasad bezpieczeństwa, ochrony najbliższego środowiska oraz zachowania się w sytuacjach nietypowych mogących zagrażać zdrowiu i życiu.


Zdjęcia

Dwie pierwsze godziny były poświęcone sprawom teoretycznym, natomiast dwie kolejne przeznaczono na ćwiczenia praktyczne. Aby dzieci szybko zapamiętały najważniejsze dla nich reguły właściwego postępowania i potrafiły je stosować na co dzień, przyswoiły sobie „10 zasad strażnika miejskiego”. Oto one:

1. Obcemu drzwi nie otwieram.
2. Z obcym nie rozmawiam.
3. Obcemu nie udzielam informacji.
4. Od obcego nie przyjmuję prezentów.
5. Z obcym nie idę na spacer.
6. Z obcym nie idę do piwnicy i jego mieszkania.
7. Nie wsiadam do obcego samochodu.
8. Nie zostawiam klucza pod wycieraczką.
9. Zawsze zamykam zamki u drzwi.
10. Jezdnię przechodzę na przejściu dla pieszych.


We wszystkich klasach szkolenie zakończyło się konkursem wymagającym wykonania pracy plastycznej nawiązującej do hasła programu „Bezpieczny i czysty Tarnów” oraz do wiadomości i umiejętności, jakie dzieci zdobyły podczas zajęć. Bardzo duża grupa uczniów włączyła się w to zadanie, w efekcie czego powstały ciekawe barwne rysunki, plansze i makiety.


22 listopada 2005 r. przyszedł czas na podsumowanie całego przedsięwzięcia. O godzinie 9.45 uczniowie zebrani na sali gimnastycznej spotkali się z panem Piotrem Zygadłą oraz zastępcą komendanta Straży Miejskiej panem Kazimierzem Żakiem. Miłym akcentem w finale akcji były nagrody w postaci książek dla wyróżnionych w konkursie kilkudziesięciu uczniów, którzy wykonali szczególnie piękne prace odzwierciedlające tematykę szkolenia.


Na słowa podziękowania zasłużyli uczniowie z klasy IIIa, którzy pod kierunkiem wychowawczyni pani Małgorzaty Pamuły przygotowali występ z wierszami i piosenkami przypominającymi nazwy i znaczenie znaków drogowych, zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zagrożenia, jakie dzieci mogą napotkać w dużym mieście, w drodze do i ze szkoły oraz sposoby, w jaki mogą się przed nimi uchronić.


Nasi wychowankowie angażując się w program „Bezpieczny i czysty Tarnów”, bardzo dużo skorzystali, a teraz sami będą mogli zrobić coś dla innych. Zostali do tego zachęceni przez strażnika pana Piotra Zygadłę, który własnoręcznie wykonał i ofiarował do sprzedaży kilkadziesiąt czerwonych papierowych serduszek . Uczniowie kupując te ozdoby dla siebie czy swoich bliskich, wesprą potrzebujących, bowiem pieniądze zebrane za serduszka zostaną przekazane na zakup tornistrów z wyposażeniem dla dzieci z ubogich rodzin.


Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.