Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

 

Gazetka szkolna "Co tam w Dwójce?"

W tym roku szkolnym (2012/2013) wznowiliśmy w naszej szkole wydawanie gazetki, która zyskała nowy tytuł "Co tam w Dwójce?". Pracują nad nią z wielkim zapałem uczniowie z klasy IV b w ramach kółka dziennikarskiego (na zdjęciu).

Na zajęciach poznają cechy charakterystyczne dla różnych tekstów dziennikarskich, planują zawartość numeru, zbierają i opracowują materiały, redagują teksty, próbują też projektować i łamać strony gazetki oraz plakatów promujących szkolne pismo. Nad poprawnością i stroną graficzną gazetki czuwa opiekun koła, pani Magdalena Rzepka.

W swojej pracy uczniowie wykorzystują nowoczesne technologie. Dzięki programowi Cyfrowa Szkoła od grudnia ub. roku każdy z uczestników koła dziennikarskiego może pracować na laptopie, wykorzystując np. edytor tekstu, programy graficzne, wyszukiwarki internetowe i inne aplikacje. Przy gromadzeniu materiałów nieodzowne są dyktafon i aparat fotograficzny, których obsługa nie stanowi dla uczniów problemu.

 

"Co tam w Dwójce?" - nr 1

Plakat reklamujący gazetkę
 


Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.