Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

 

Na lekcjach z zastosowaniem narzędzi TIK uczniowie wykorzystywali do nauki zarówno zasoby internetowe, jak i wiele różnych programów i aplikacji. Efektem ich pracy są zarówno prezentacje elektroniczne, jak i zadania w formie wydruków, tworzone na niemal wszystkich przedmiotach. Na kolejnych stronach zamieszczamy przykłady takich prac.

 


 

Prace uczniów klasy V a na temat: „Mieszkańcy Czarnego Lądu na trasie wędrówki Stasia i Nel" (pilki w formacie PDF):

Bartosz Wiśnicki

Dominika Zelek

Ola Podolczak

 


 

Mapy myśli opracowane na lekcjach języka polskiego

Mapy myśli zostały opracowane w programie Blumind, który pozwala w syntetyczny sposób porządkować zdobyte wiadomości, nadając im urozmaiconą formę graficzną. Na zajęciach języka polskiego były stosowane zarówno na lekcjach powtórzeniowych, jak i np. podczas pracy nad lekturą.

Przykłady map myśli - pliki PDF:

Pisownia łączna partykuły "nie"

Części mowy

Podział głosek

Bohaterowie lektury "W pustyni i w puszczy"

Cechy baśni

 

 


 

Język angielski – plansze prezentujące sławne zamki.

 


 

Gazetka szkolna "Co tam w Dwójce?"

W tym roku szkolnym (2012/2013) wznowiliśmy w naszej szkole wydawanie gazetki, która zyskała nowy tytuł "Co tam w Dwójce?". Pracują nad nią z wielkim zapałem uczniowie z klasy IV b w ramach kółka dziennikarskiego (na zdjęciu).

Na zajęciach poznają cechy charakterystyczne dla różnych tekstów dziennikarskich, planują zawartość numeru, zbierają i opracowują materiały, redagują teksty, próbują też projektować i łamać strony gazetki oraz plakatów promujących szkolne pismo. Nad poprawnością i stroną graficzną gazetki czuwa opiekun koła, pani Magdalena Rzepka.

W swojej pracy uczniowie wykorzystują nowoczesne technologie. Dzięki programowi Cyfrowa Szkoła od grudnia ub. roku każdy z uczestników koła dziennikarskiego może pracować na laptopie, wykorzystując np. edytor tekstu, programy graficzne, wyszukiwarki internetowe i inne aplikacje. Przy gromadzeniu materiałów nieodzowne są dyktafon i aparat fotograficzny, których obsługa nie stanowi dla uczniów problemu.

 

"Co tam w Dwójce?" - nr 1

Plakat reklamujący gazetkę
 


Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.