Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

20 listopada 2013 r. dwie uczennice z kl. Va, Karolina Barwacz i Dominka Dudziak, z wielkim powodzeniem reprezentowały naszą szkołę w IV edycji międzyszkolnego konkursu poezji patriotycznej pt. „Do Ciebie mówię, Wielki Tułaczu”.

Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 10 im. Romana "Sybiraka" Sanguszki w Tarnowie. W tegorocznej edycji każdy z uczestników miał zaprezentować dwa wiersze – pierwszy o tematyce sybirackiej, drugi o tematyce patriotycznej. Karolina Barwacz zdobyła I miejsce w kategorii: wiersz patriotyczny za recytację utworu Artura Oppmana Rok 1918. Dominika Dudziak została nagrodzona w dwóch kategoriach: zajęła II miejsce za prezentację tekstu Mariana Jonkajtysa Ten Ktoś… o problematyce sybirackiej i III miejsce w kategorii: wiersz patriotyczny za recytację utworu Tadeusza Różewicza *** [oblicze ojczyzny].

Piątoklasistki otrzymały dyplomy oraz nagrody ufundowane przez honorowych patronów konkursu – Prezydenta Miasta Tarnowa i księcia Pawła Sanguszkę.

Naszym uczennicom gratulujemy i cieszymy się z ich sukcesu.


Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.