Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

Listopad zazwyczaj kojarzy się z szarością, deszczem i smutkiem, ale nie w II a. Dla uczniów tej klasy i ich rodziców jedno z zadań domowych stało się prawdziwym wyzwaniem, któremu poświęcali się z niezwykłą pasją w ciągu jesiennych wieczorów.

Przez cały miesiąc dzieci poznawały dzieje kolejnych stolic Polski poprzez legendy, poczynając od legendy o założeniu Gniezna, poprzez bliskie nam legendy krakowskie, a na legendach warszawskich kończąc. Owocem tej niezwykłej wędrówki przez dzieje naszej ojczyzny, oprócz znajomości pięknych opowieści, są również powstałe w trakcie zajęć prace plastyczne oraz makiety dawnych grodów. Te ostatnie wykonali chętni uczniowie wraz z rodzicami i rodzeństwem. Stały się one ozdobą sali lekcyjnej i mogą być powodem do dumy dla ich twórców.

 

Jak widać, sposobu na poprawę jesiennego (i zimowego) nastroju nie trzeba szukać daleko. W dodatku nic tak nie łączy rodziny jak wspólne działanie.

ZDJĘCIA


Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.