Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

Przed takim dylematem stanęli uczniowie klasy V b podczas nietypowej lekcji, jaka odbyła się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnowie 3 grudnia. Wcielając się w role uczestników procesu sądowego, oskarżali Internet lub go bronili.

Zajęcia na temat „Książka a nowe media”, prowadzone częściowo w konwencji rozprawy sądowej, bardzo przypadły uczniom do gustu. Kilka dni wcześniej w podobnej lekcji uczestniczyli uczniowie klasy VI b, oni również odgrywali swoje role z niezwykłym zaangażowaniem. Każdy z uczniów otrzymał zadanie w jednej z grup - w składzie sędziowskim, w obronie lub prokuraturze, był świadkiem, członkiem ławy przysięgłych, stenotypistą lub oskarżonym. Mimo iż uczniowie należą do generacji, która nie wyobraża sobie życia bez Internetu, wydanie wyroku wcale nie było takie oczywiste.

Niezbite dowody na pożyteczność oskarżonego przeplatały się z niewątpliwymi i bardzo poważnymi zarzutami. Oskarżając Internet, świadkowie jednocześnie podkreślali znaczenie i wartość książki. Jak bardzo problem ten angażuje młode pokolenie, świadczy fakt, że spory nie milkły nawet w czasie drogi powrotnej do szkoły...

ZDJĘCIA


Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.