Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

2 grudnia 2013 r. klasy pierwsze wybrały się na spotkanie ze św. Mikołajem do Kopalni Soli w Bochni. W skrócie można powiedzieć, że było rojno, gwarno i bardzo wesoło.

W czasach, gdy rozmowę zastępują sms-y, a książki przegrywają z Internetem, wiara w Świętego wydaje się… nie z tego świata. Na szczęście Rodzice pomogli sympatycznemu brodaczowi wywiązać się z obowiązku i najmłodsi uczniowie pojechali na pierwszą wycieczkę autokarową, która przeniosła ich do niezwykłego miejsca. Na własne oczy ujrzeli unikatowe komory, piękne rzeźby solne, różne narzędzia i urządzenia górnicze, którymi posługiwano się przed wiekami. Największą atrakcją było oczywiście spotkanie Świętego Mikołaja w asyście aniołków i pociesznego diabełka. Wszyscy zostali obdarowani prezentami.

Dzieci obejrzały też przedstawienie teatralne, podczas którego siedziały na miękkich poduchach. Niezapomniana była również zabawa na parkiecie 250 metrów pod ziemią z umalowanymi twarzami. Pobyt w solnych podziemiach to pełna atrakcji przygoda, która na długo pozostanie w pamięci.
 

ZDJĘCIA


Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.