Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

Na zakończenie cyklu lekcji poświęconych wierzeniom starożytnych Greków uczniowie klas piątych wcielili się w role mieszkańców Olimpu. W szkolnych salach pojawili się bogowie, boginie i herosi, a zajęcia od razu stały się niecodzienną przygodą.

W klasie V a chętni uczniowie 1 grudnia zorganizowali dla swoich kolegów mały konkurs mitologiczny. Każdy z aktorów, aby wcielić się w rolę wybranej, mitycznej postaci, przygotował pomysłowe przebranie oraz atrybuty kojarzące się z danym bóstwem czy bohaterem. Pozostali koledzy, przyglądając się charakterystycznym strojom i wysłuchując przemowy „bóstwa” stojącego na tle zdjęcia ze szczytem Olimpu, rozpoznawali, kim są poszczególne mityczne postacie. Na szczególną pochwałę zasługują ci, którzy podjęli się trudu przygotowania pomysłowych strojów i rekwizytów, by uatrakcyjnić lekcję.

Natomiast w klasie V b lekcja podsumowująca odbyła się 4 grudnia pod hasłem „Uczta na Olimpie”. Wzięli w niej udział wszyscy uczniowie. Tydzień wcześniej każdy z nich wylosował postać boga lub herosa, w którego rolę miał się wcielić. W ramach przygotowania uczniowie opracowali ustną prezentację danej postaci oraz stosowne przebranie i atrybuty. Przy tej okazji wiele osób wykazało się znajomością mitologii wykraczającą poza program języka polskiego, a także sporą inwencją w projektowaniu kostiumów i rekwizytów.

Taka forma zajęć bardziej zaciekawiła piątoklasistów, pokazała inne oblicze lekcji powtórzeniowej, a także uświadomiła im, jak dużo mitologicznego słownictwa, w tym frazeologizmów, nadal występuje w naszym języku.
 

ZDJĘCIA


Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.