Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

19 grudnia odbyło się przedstawienie pt. „Święta Bożego Narodzenia w Wielkiej Brytanii”. Jego celem było pokazanie niektórych zwyczajów i tradycji związanych z tymi świętami oraz uświadomienie uczniom ich odmienności od polskich tradycji.

W inscenizacji wzięli udział uczniowie klas piątych oraz chór szkolny, który śpiewał w języku angielskim znane piosenki świąteczne. Uczestnicy przedstawienia wypowiadali swoje kwestie w języku polskim i angielskim. Najważniejszym elementem scenografii był świątecznie udekorowany stół z typowymi świątecznymi rekwizytami, w większości pochodzącymi wprost z Wielkiej Brytanii. Publiczność z uwagą przysłuchiwała się wypowiedziom aktorów i włączała się do wspólnego śpiewania. Przedstawienie przygotowały panie Elżbieta Popiel i Beata Chrobak.
ZDJĘCIA


Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.