Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

Otrzymaliśmy podziękowania za udział naszej szkoły w grudniowej akcji charytatywnej, zorganizowanej przez Radio RDN Małopolska i Szkolne Koło Caritas w Niepublicznym Niepłatnym Gimnazjum „U Konarskiego” w Tarnowie. Akcja pod hasłem „I Ty możesz zostać św. Mikołajem” trwała od 20 listopada do 6 grudnia 2013 r.

Paczki, przeznaczone dla dzieci cierpiących na nieuleczalne choroby, przygotowali przede wszystkim słuchacze radia RDN Małopolska, młodzież oraz szkolne koła Caritas naszej diecezji. Do akcji włączyły się liczne szkoły z Tarnowa, w tym Szkoła Podstawowa nr 2. Udało się zebrać blisko 600 paczek, które 8 grudnia trafiły do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu. Ponad 500 łóżek zajmują tam mali pacjenci z chorobami onkologicznymi i hematologicznymi.

Święty Mikołaj w asyście aniołów (wśród nich na pewno rozpoznacie byłe uczennice naszej szkoły, obecnie gimnazjalistki) rozpromienił twarze dzieci, które na co dzień doświadczają bólu i cierpienia. "Wasza wizyta sprawiła, że na twarzy mojego syna znów pojawił się uśmiech" - przyznała pani Alicja z Tarnowa, matka chłopca, który leczy się w Prokocimiu.

Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom, którzy włączyli się w mikołajkową kampanię. Bez Was nie udałoby nam się przygotować takiej akcji.

Ks. Piotr Kotarba

 

Zdjęcia udostępnione przez Radio RDN Małopolska
 


Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.