Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

Na zakończenie zajęć w ramach projektu unijnego „Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych w Tarnowie” uczniowie wystawili bajkę muzyczną pt. „Calineczka”. Na premierę 18 grudnia 2013 r. przybyli rodzice i zaproszeni goście.

W zajęciach prowadzonych przez panią Beatę Chrobak, nauczycielkę muzyki, uczestniczyli uczniowie klas I-III szczególnie uzdolnieni artystycznie. Wybrana do inscenizacji bajka oparta była na tekście baśni Andersena „Calineczka” oraz muzyce wybitnych kompozytorów, m.in. J. Straussa i P. Czajkowskiego. Podkład muzyczny towarzyszył kwestiom wypowiadanym przez aktorów, oprócz tego dzieci śpiewały piosenki między aktami sztuki, grając przy tym na instrumentach perkusyjnych: janczarach, żabkach, trójkątach, drewienkach, talerzach, marakasach.

W przygotowanie pięknych kostiumów włączyli się wszyscy aktorzy i ich rodzice, zaś przy wykonaniu scenografii nieoceniona była pomoc jednej z mam. Bajka ogromnie się podobała i mali aktorzy zebrali owacje na stojąco.
 

ZDJĘCIA


Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.