Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Tarnowie

Utalentowane muzycznie uczennice z klasy III a wzięły udział w międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek „Gore gwiazda Jezusowi” w SP nr 20 w Tarnowie Mościcach. Przywiozły z niego dwa tytuły laureatów.

Konkurs, przeznaczony dla uczniów klas I-III, odbył się 23 stycznia. Przesłuchania prowadzone były w dwóch kategoriach: soliści i zespoły wokalne. W kategorii: solista wzięło udział 18 wykonawców, w tym uczennica naszej szkoły. Weronika Biedroń zaśpiewała kolędę „Dnia jednego o północy” i została laureatką konkursu. Natomiast w kategorii: zespoły wokalne nasze uczennice wystąpiły w dwóch czteroosobowych grupach, rywalizując z 15 innymi wykonawcami. W gronie laureatów konkursu znalazł się zespół w składzie: Weronika Wróbel, Weronika Biedroń, Maja Mizera i Olga Henich, który zaśpiewał pastorałkę: „Idzie kolęda”. Za jej wykonanie dziewczynki otrzymały również nagrody rzeczowe.

Drugi zespół, który tworzyły: Zofia Mikoś, Kinga Pałka, Magdalena Wideł i Alicja Koral, zaśpiewał pastorałkę „Kiedy pierwsza gwiazdka błyśnie” i otrzymał dyplomy za udział w konkursie.

Wszystkim zwyciężczyniom i uczestniczkom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych muzycznych sukcesów!

ZDJĘCIA

 


Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 2 im. S. Konarskiego w Tarnowie Rights Reserved.